• +31 6 85499422
  • support@vodiptv.net

5G Teknolojisinden Sonra 6G Teknolojisi

6G Teknolojisi

5G Teknolojisi ile birlikte yavaş yavaş dünya hızlı bir internet ağına alışmaya başladı. Ancak henüz 4G’ye dahi geçmeyen/geçemeyen pek çok ülke varken Çin 5G teknolojisinden sonra 6G için çalışmalara başladığını duyurdu. Peki, 6G teknolojisi ile birlikte hayatımızda ne gibi değişiklikler olacak ve donmayan IPTVhayatımıza girecek mi?

5G ile birlikte oldukça kaliteli bir şekilde hayatımıza giren ve kopmayan internet olarak adlandırdığımız bu teknoloji ile birlikte telefon, ev, otomobil, saat gibi günlük kullandığımız eşyalar sürekli olarak internet bağlantısı ile çalışabilmeyi başarmışlardır. 4G Lite teknolojisi ile saniye 1 gigabit veri indirebilen cihazlar 5G ile birlikte bunu 10 katına çıkarmışlardır. Peki, 6G ile birlikte bu hız ne olacak? 100 gigabit mi?

IPTV ve Teknoloji

5G ve 6G derken hayatımıza giren yüksek frekans kavramı aslına bakarsanız oldukça başarılıdır. Ancak bu konuda en büyük dezavantaj uzak mesafelerde çekim güçlerinin ve hızlarının giderek yavaşlamasıdır. Bunun önüne geçilebilecek bir teknoloji ise henüz icat edilmiş değildir.

IPTV kullanan kişiler ise kendi televizyonlarında donmadan, canlı bir şekilde televizyon izlemenin keyfini doyasıya yaşıyorlar. Ancak gelecek olan teknoloji ile birlikte bu TV yayınlarının da daha kaliteli olacağı kesindir. Televizyon başında binlerce kanal arasından istediğinizi seçerek izlemek ve hem de bunu 6G teknolojisi ile son derece kaliteli bir şekilde yapmak oldukça büyük önem taşıyor.

IPTV ile birlikte bu arzunuza kavuşabileceksiniz. 6G teknolojisi ile birlikte ülkeler arasında bağlantı yavaşlığından dolayı birkaç saniyelik yayın gecikmeleri artık yerini saliselere bırakacaktır. VODIPTV ile birlikte birlikte sizlerde dünyanın neresinde olursa olsun bağlandığınız kanal tüm herkes ile aynı anda keyifle izlemenin zevkini yaşayacaksınız.

Gelişen teknolojik çağın internet hızında yaptığı değişiklikleri yakından hayranlıkla takip etmekteyiz. Bazı zaman hızına yetişemesek bile teknolojik gelişmelerin yaşamın her alanında yenilikler getirdiğini hepimiz tecrübe etmekteyiz. 6G teknolojisi hayatımıza neler katacak bilinmez. İnternet hızının en etkili olduğu konulardan biri şüphesiz bağlantı hızıdır. Bu hızın getirisi olarak IPTV kullanımı da muhtemelen zamanın zirvesini yaşayacak.

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yukarı Git
Translate »
1
Merhaba, Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by