• +31 6 85499422
  • support@vodiptv.net

İPTV İçin Gerekli Olan İnternet Bağlantısı

İnternet Hızı ve İPTV

Televizyon izlemek, ailecek veya kendi başınıza keyifli, eğlenceli vakit geçirmenin en ekonomik yolu… Teknolojinin gelişmesi ve internetin günlük hayatın bir parçası haline gelmesinin ardından artık sıradan TV kanalları kişilerin ilgisini çekmeyi başaramıyor. Bunun yerine daha eğlenceli, kaliteli ve normal TV kanalları tarafından yayınlanmayan yayınları izleyicilerine sunan kablolu bağlantı teknolojileri tercih ediliyor.

İPTV de bunlardan bir tanesi. Kullanıcı sayısı her geçen gün artış gösteren İPTV, özellikle futbolseverlerin önemli bir tutkusu. İnternet üzerinden kablolu yayın teknolojisi ile çalışma prensibine sahip olan İPTV izleyicileri zaman zaman donma sorunu ile karşı karşıya kalır. Futbolseverlerin bir maç keyfi sırasında en son isteyeceği şey de yayının donmasıdır!

İPTV yayınları esnasında zaman zaman yaşanan yayın donması veya durması sorunu nedenine bakıldığında genellikle çok fazla kullanıcının aynı anda içeriğe erişim isteğinden kaynaklı olarak geliştiği bilinmektedir. Yoğunluktan dolayı yaşanan İPTV yayın donması problemi bazen paket sağlayıcısından kaynaklanabileceği gibi aynı zamanda internet bağlantı hızınızdan dolayı da ortaya çıkmaktadır.

İPTV donma sorunlarının engellenebilmesi için internet hızınızın yeterli olduğundan emin olmalısınız. İnternet üzerinden kablolu yayın şansı sağlayan İPTV satın almadan önce, internet hızının sorunsuz bir İPTV keyfi için yeterli olup olmadığını araştırabilirsiniz.

Satıcılar tarafından kullanıcılara İPTV için ideal internet hızı olarak 8 mbps olduğu savunulur. Ancak yoğun izlenen içeriklerde 8 mbps hız söz konusu olduğunda İPTV’de yayın sorunları yaşanabilir. Bu nedenle 10 mbps daha ideal kabul edilmektedir.

İPTV kullanıcıları bazen çoklu internet kullanımını tercih edebilir. Yani paylaşımlı kullanıma açık olan bir internet bağlantısına sahipseniz İPTV için ideal internet hızınız 20 – 35 mbps arasında olmalıdır.

İPTV İçin İdeal İnternet Hızı

İnternet hızı 10 mbps ve üzerinde olan kişiler de zaman zaman İPTV donma sorunu şikayetinde bulunur. Bunun için deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

* Modeminize reset atınız.

* Aynı internet bağlantısına bağlı olan diğer cihazlardan internete bağlanmayın.

* Wi-fi yerine Ethernet kablosu ile internete bağlandığınızda İPTV yayınlarından daha yüksek verim alabilirsiniz.

İnternet Hızı ve İPTV

Share

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yukarı Git
Translate »
1
Merhaba, Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by