• +31 6 85499422
  • support@vodiptv.net

İPTV Ne İşe Yarar?

İPTV Ne İşe Yarar?

IPTV günümüzde en çok tercih edilen kanal izleme aracılarından biridir. Özellikle ülkemizde yer alan ücretli kanalların sıklıkla çoğalır olması, her birinin ayrı ücret politikası benimsemesi insanları kaliteli bir izleme platformu sunan IPTV’ye yöneltmiştir. Peki bu IPTV nedir? Ne işe yarar? Sizler için hazırlamış olduğumuz yazımızda bu soruları en sade ve yalın şekilde anlatmak istedik.

Aslında ilk baktığımız zaman kelime anlamı bizlere pekte yabancı sayılmaz. IPTV kelimesinin sonunda yer alan ‘’TV’’ kısmı, bildiğimiz gibi televizyonu anlatmaktadır. Baş kısımda yer alan ‘’IP’’ kısmı ise yine yazıldığı ile aynı anlamı taşıyan Internet Protocol anlamı taşımaktadır. Yani bu IPTV sayesinde iki anlam birleşiyor, internet yolu veri akışı ile birlikte televizyon kanalları izleme işlemi gerçekleştiriliyor. Bunun için sitemiz üzerinde bulunan IPTV tüm hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

IPTV ne işe yarar sorusunun yanıtı oldukça basittir. Bu sorunun yanıtı için IPTV’nin internete bağlı olan bir televizyon olarak düşünmeniz yeterlidir. Örnek vermek gerekirse, televizyonunuzdan Real Madrid – Barcelona el classico karşılaşmasını izlediğinizi varsayalım. Bu maçta oynanan formalardan biri hoşunuza gittiyse, kumandanızın bir tuşuna basarak karşınıza çıkacak seçenekler sayesinde bu formayı satın alabilirsiniz. Aklınıza takılan İPTV sorusu içerisinde yer alan seçenekler bununla sınırlı değildir. Yine bir örnek vermek gerekirse, ajans kanallarına meraklı olduğunuzu varsayalım.

Fakat bu haberler içerisinde misal vermek gerekirse ekonomi haberlerini sevmediğinizi düşünelim. Yine kumandanız vasıtasıyla bir tuş ile bu tarz haberleri yayından kaldırabilirsiniz. Bu tuş ile gizlemek istediğiniz konuların kelimelerini seçerek bu haberleri izlemekten kurtulabilirsiniz. Yine izlemek istediğiniz konuları da bu kelimeler vasıtasıyla seçebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; tuttuğunuz takım, hayranı olduğunuz bir oyuncunun filmi, takip ettiğiniz diziler, yarışmalar vb. gibi tercihleri seçerek istediğiniz kanalları takip edebilirsiniz.

IPTV ne işe yarar sorusunun yanıtlarını en kısa ve yalın şekilde sizlere aktarmaya çalıştık. Bu IPTV hizmetlerinden yararlanabilmek için internet ortamında sunulan çeşitli servis hizmetleri bulunmaktadır. Vod IPTV ise bu hizmet veren firmalar arasında fiyat performans bakımından en kaliteli hizmeti sunan bir sitedir. Piyasada bulunan ve ücretleri epey pahalı olan bu kanalları izlemek için Vod IPTV hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Post comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Yukarı Git
Translate »
1
Merhaba, Nasıl yardımcı olabilirim?
Powered by